فرازونشیب زندگی طلبگی ما(همنفس طلبه)

هم قدم تا خدا آباد

همنفس طلبه

طبقه بندی موضوعی

چرا باید کودکان را جدا خواباند؟

سه شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۵، ۱۱:۴۷ ق.ظ

** اگر کودکان از والدین جدا نخوابند قطعا" از جهات مختلف آسیب می بینند . آنها افرادی وابسته ، بدون اعتماد به نفس ، ضعیف و ترسو خواهند شد .


*** بچه ها نهایتا" تا 15 ماهگی می توانند مهمان اتاق پدرومادر باشند . در این سن راحت تر و بهتر جدا می شوند ؛ چرا که بعد از آن کم کم ترس های کودک از تاریکی ، جدایی و ... آغاز می شود و روند جداسازی آنها بامشکل مواجه خواهد شد .


**** اتاق خواب کودک را کاملا" تاریک نکنید . برای اتاقش از نور سفید و قرمز استفاده نکنید . اتاقش را از وسایلی مانند جالباسی که در تاریکی شب در ذهن خلاق او شبیه موجودات ترسناک می شود ، خالی کنید . از رنگ آبی و بنفش (خصوصا آبی برای دخترها) جهت نور اتاقش استفاده کنید .


***** در اتاق والدین جز در موارد خاص ، نباید بسته باشد تا هم بچه ها کنجکاو نشوند و هم احساس کنند هر اتفاقی که برایشان بیفتد والدین به سهولت در دسترس هستند.


بعدا" نوشت :دوستان بزرگوار محبت بفرمایید سوالاتتان را خصوصی نپرسید اولین و مهمترین دلیلش این است که شاید سوال شما دوست عزیزم ، سوال سایرین هم باشد و به این وسیله فتح بابی برای بقیه باشید . 

به کامنت زیر توجه کنید :

بچه من یک سال و سه ماهشه. یعنی باید جای خوابش جدا بشه؟شبها شیر می خوره آخه !


پاسخ : سلام . بله حتما جای کودکتان را از همین سن جدا کنید . واقعیت این است که معمولا مشکل از آنجا آغاز می شود که بچه ها قانون مند نیستند . بچه ها باید ساعت 9 شب بخوابند و حتما بین ساعت 7 الی 8 صبح از خواب بیدار شوند . آنها تا دیر وقت پا به پای والدین بیدار می مانند . دیر وقت شام می خورند. علی الخصوص بزرگترین مشکل وقتی پدید می آید که بچه ها خواب عصرگاهی دارند . این کاملا" طبیعی است که وقتی کودکی عصرها می خوابد و بعد از آن هم فعالیت چندانی ندارد به راحتی به خواب نرود و مرتب نیمه های شب برای خوردن شیر بیدار شود . این طوری جدا کردن بچه ها اسباب خستگی مادر می شود . بهترین کار این است که طوری برنامه ریزی کنید که کودک شما حتما ساعت 7 شب یک شام خوب بخورد و در حالیکه کاملا در طول روز خسته شده است ، ساعت 9 شب خواب باشد. اگر قرار است کودک شما خواب عصر گاهی داشته باشد این خواب باید به شکلی باشد که تا ساعت 2 بعدازظهر از خواب بیدار شود و تا غروب هم حسابی خسته شود . در این صورت کودک شما بخوبی شام می خورد و به راحتی می خوابد . اوایل ممکن است تا تنظیم برنامه مشکلاتی وجود داشته باشد اما به سرعت حل می شود و کودک شما به شرایط جدید عادت می کند . کودک شما به این ترتیب یا اصلا نیمه شب برای شیر بیدار نمی شود یا اگر بشود تعداد دفعاتش بسیار کمتر از قبل خواهد بود .


موافقین ۱۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۸/۱۸
سیده طهورا آل طاها

جدا خوابی